بررسي كيفيت بررسي كيفيت .

بررسي كيفيت

حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك در ويندوز ۷


حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك در ويندوز ۷

 • حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك در ويندوز ۷

  تعداد بيشماري مديا پلير صوتي و تصويري براي ويندوز در اينترنت موجود است. بيشتر كاربران ويندوز حداقل دو تا يا حتي تعداد بيشتري مديا پلير اضافي بر روي ويندوز خود نصب كرده‌اند. كاربراني كه بر روي ويندوز خود Winamp يا KMPlayer يا VlC يا مدياپليرهاي ديگري را نصب كرده باشند، به احتمال زياد ديگر از ويندوز مديا پلير استفاده نمي‌كنند و ترجيح مي‌دهند كه گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك حذف شود.

  با نصب ويندوز ۷، شما به صورت پيش‌فرض گزينه‌هاي Play و Add to Windows Media Player List را در منوي راست كليك مشاهده مي‌كنيد. شما حتي اگر يك مديا پلير ديگر را به عنوان مديا پلير پيش‌فرض انتخاب كنيد، باز هم اين گزينه‌ها را در منوي راست كليك خواهيد ديد. بنابراين كاربراني كه از مدياپليري به غير از ويندوز مديا پلير استفاده مي‌كنند، شايد بخواهند اين گزينه‌ها را از منوي راست كليك حذف كنند.

  چگونه گزينه Windows media player را از منوي راست كليك ويندوز حذف كنيم

  البته براي حذف چنين گزينه‌هايي هميشه مي‌توان از نرم‌افزارهاي واسطه استفاده كرد، اما بدون استفاده از نرم‌افزار واسطه هم مي‌توان اين گزينه‌ها را حذف كرد. براي اين كار كافيست از مراحل زير استفاده كنيد تا بتوانيد گزينه Windows Media Player را از منوي راست كليك ويندوز حذف كنيد.

  ۱. Default Programs را باز كنيد. براي اين كار در نوار جستجوي منوي استارت عبارت Default Programs را تايپ كنيد و كليد اينتر را فشار دهيد.

  حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك

  ۲. در اينجا، بر روي گزينه Set program access and computer defaults كليك كنيد.

  حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك

  ۳. در اينجا، گزينه Custom را انتخاب كنيد و سپس بر روي آيكون فلش رو به پايين كليك كنيد تا ليست مربوط به آن باز شود. در اينجا در زير Choose a default media player، گزينه Enable access to this program را در كنار Windows Media Player غير فعال كنيد.

  حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك

  حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك

  ۴. بر روي دكمه Ok كليك كنيد تا از اين پنجره خارج شويد. در اينجا كار تمام است و شما موفق به حذف گزينه Windows Media Player از منوي راست كليك ويندوز شديد.

براي توضيحات بيشتر و دانلود كليك كنيد.

download (1)

 براي ديدن عكسها و توضيحات تكميلي به روي دكمه توضيحات بيشتر كليك كنيد


برچسب: حذف، گزينه، Windows، Media، Player، از، منوي، راست، كليك، در، ويندوز، ۷،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۵۲:۴۲ توسط:sam موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :